180 kilometrů vniveč, trápení mužů stále v kurzu a sebejistí mladší žáci

Dorostenci na dlouhém výletě v Červené Vodě znovu neúspěšní. Muži na "domácím" turnaji pořádaném ve Rtyni v Podkrkonoší prodloužili tragickou sérii. Jedinou radostí byl turnaj mladších žáků, kteří předvedli výtečné výkony v Hostinném.

MUŽI

FBC Česká Skalice- FbC Sokol Předměřice n/L
 3:10

Utkání, které mužům začalo přesně tak, jak si ho vysnili, bohužel nedozrálo do zdárného konce.
Po šesti minutách hry muži vedli 2:0, ale ještě do první třetiny Předměřice ukázali svou kvalitu a vstřelili tři branky. V zápase jsme se ještě mohli nadechnout, ale i dvě neproměněná trestná střílení a spoustu nezdárně zakončených stoprocentních akcí neskončilo za zády soupeřova brankáře. Předměřice si tak pojistili první příčku v tabulce, naopak my jsme stále zakotvení u úplného dna.

FBC Česká Skalice - Orel Rtyně v Podkrkonoší "B" 5:10

Lajna z "Áčka" stačila k pomoci "Béčka". Šanci na prolomení šňůry proher zhatili i Orli ze Rtyně.
Střetnutí rozhodly posily z divize, které ukázaly svou kvalitu a zajistily většinu branek.

Muži však žijí v naději. Nepřestávají pracovat a dobře vědí, že každá šňůra někdy končí.

DOROST

FBC Česká Skalice - Orlicko-Třebovsko "B"  2:6

Vstup do zápasu jako malovaný. Koncentrovaný výkon nás brzy odměnil brankou a vedli jsme 1:0. To hra nabyla ještě větších obrátek a kluci trefili dvakrát brankovou konstrukci soupeře.
Ale, po nepříjemné ztrátě na útočné polovině Metelka ještě dobíhal rychlý únik, který dokázal zastavit. Dle rozhodčích, ale nedovoleně. "Otéčko" proměnilo trestné střílení a hrálo se znovu od nuly.
Jestli čtete naše články pravidelně, tak následující pasáž jsme nezkopírovali z minulého článku, ale hráči ho zkopírovali jako když stisknete "ctrl C" a poté stisknete "ctrl V". Deset vteřinek do konce první třetiny jsme měli míček v poklidu za svou brankou na svých holích. Když už zbývalo vteřin jen pět, tak se dorostenci rozhodli pro jeden rychlý útok, který skončil stejně jako v utkání s Jablonném a ztráta před brankou znamenala gól přesně se sirénou. Tento pouho pouhý jediný gól tým definitivně rozebral a zbylé dvě třetiny byla naše dobrá hra ta tam.

FBC Česká Skalice - FBK Tatran Kobra Hostinné  3:10

První třetina 0:7 na střely 1:18.
Druhá třetina 0:1 na střely 9:6
Třetí třetina 3:2 na střely 12:5
Zkrátka a stručně naši hráči absolutně odevzdali a vzdali vstup do utkání. Po pár připomínkách o přestávce jsme mohli sledovat úplně jiný průběh utkání a samotní hráči si mohli vyčítat svůj přístup k zápasu.

MLADŠÍ ŽÁCI

Jediná kategorie, která o víkendu rozdávala radost.
Na turnaji v Hostinném se setkali postupně s týmem ze Všestar, domácím Hostinném a Chlumcem.
Kluci ve všech třech utkáních bavili svou hrou, kdy předváděli sebejistou hru na míčku, krásné kličky a přesná zakončení. Tým sice nehraje na výsledky, ale mají na turnaj dané cíle, podle kterých si vyhodnocují celý turnaj. Hráči se s trenérem shodli, že většinu úkolů plnili, ale zároveň musí stále tvrdě pracovat.

Děkujeme všem rodičům, kteří vážili dlouhou cestu do Červené Vody, ale samozřejmě i do Hostinného.