Degradaci s Jičínem přebily tři body za HAGU

Junioři vyjeli k prvním utkáním v novém roce do nafukovací haly v Pardubicích. Nejprve sehráli první utkání s prvním Jičínem a následně s domácí HAGOU Pardubice.

FBC Česká Skalice - FBK Jičín 2:16

Do utkání jsme vstupovali jako jasný outsider, ale tým byl odhodlaný se porvat a předvést co nejlepší výkon proti jasně prvnímu Jičínu.
Výkon na hřišti byl velmi vyrovnaný a hráli jsme velice dobře. To však jen prvních osm minut. V osmé minutě jsme inkasovali první branku a do té doby výjimečný výkon byl fuč.
Náš přístup k utkání z maximálního nasazení spadnul až na úplné dno a to jen díky jedné obdržené brance.
Jičín se čím dál více dostával do herní pohody a na hřišti si dělal jen to co chtěl. Do konce první třetiny převzali otěže hry a dokázali nás sestřelit dalšími třemi údery.
Start druhé třetiny připomínal spící muže ve žlutých dresech. V prvních třiceti vteřinách jsme ukázali naši nemohoucnost a dostali dva další góly z mnoha.
Jedinou pochvalu v utkání zaslouží brankář Richter, který i přes šestnáct míčku za jeho zády předvedl slušné zákroky a zabránil ještě větší degradaci než tomu tak bylo.

FBC Česká Skalice - HAGA Pardubice 3:2

Po absolutním výbuchu se tým semknul a dokázal předvést kvalitní výkon s domácím celkem.
Atraktivitu utkání potvrzuje i to že se do zápasu zapojili fanoušci, kteří fandili a prožívali každý zákrok na hřišti.
Zápas, který vypadal jako když jsou dvě děti na houpačce. Chvíli jsme byli úplně nahoře a za okamžik jsme byli zase u země od které jsme se odrazili a koukali na soupeře opět z výše a po chvilce, světe div se, znovu nohami na zem. Kdo byl na míčku diktoval tempo hry a dokázal zdatně uzavřít soupeře na své obranné polovině a ždímat tak jeho síly.
V prvním dějství dokázal vstřelit důležitý gól Príbojský. Další branku přinesla až druhá třetina. Dlouhá pasáž pardubických na naší půlce donutila trenéry vzít již v půlce utkání oddechový čas a říct týmu, že tímhle stylem to nepůjde. Marná slova. Za dvě a půl minuty na to HAGA slavila vyrovnávací gól. Príbojský ale nerozhodný stav ponechal jen dvě minuty a prosadil se podruhé. Ve třetí třetině obě defenzívy nenechaly soupeři ani metr navíc a to vedlo k mnoha osobním soubojům, které probudily publikum. V něm převažovali domácí a hnali HAGU k vyrovnaní. Sedm minut před koncem zápasu propuklo domácí šílenství, když srovnali stav na 2:2.
Tým ukázal svou morální sílu, hlad a touhu po třech bodech. Pět minut do konce utkání umlčel halu Ondřej Lukavský a vystřelil nám vedení 3:2. Po inkasované brance si HAGA vyžádala čas na poradu. Pět minut svírali naše hráče na obranné polovině a tlačili se k vyrovnaní. Obětavé bloky a především famózní Kovář (faktor vítězství) uhájili stav 3:2 až do poslední sirény. Mohla tak propuknout radost žlutomodrých.

Díky zisku tří bodů jsem se vyšvihli v tabulce právě před HAGU. Nyní jsme tak na šesté příčce tabulky a ztrácíme pouhých šest bodů na třetí místo.

Další zápasy sehrají junioři 22.1. v Předměřicích právě proti domácímu Sokolu a Přelouči. Turnaj je bohužel náš "domácí", který pořádáme v Předměřicích z důvodu malé haly u nás v České Skalici.