Dorostenci odehráli první dva zápasy nové sezóny

Na turnaji v Rokytnici v Orlických horách zahájili dorostenci novou sezónu a hned úvodním s týmem FLORBAL Hlinsko. Vyjádření trenéra Dominika Skalického a výsledky zápasů naleznete v článku.

V prvním zápase s týmem FLORBAL Hlinsko zaznamenali naši dorostenci drtivé vítězství 11:2. Naznačili tak, že letošní sezóna by se mohla ubírat dobrým směrem. Skóre otevřel hned ve druhé minutě Ondra Lukavský, soupeř ale po třech minutách odpověděl a srovnal stav, ještě před koncem první třetiny přidal Ondra Další gól a na 3:1 zvýšil kanonýr Šimon Príbojský. Ve druhé třetině ještě dokázal soupeř snížit na 3:2, ale pak už byl zápas kompletně v režii České Skalice.

6 kanadských bodů získal Šimon Príbojský (3+3), další hattricky zaznamenali Ondřej Lukavský (4+0) a Martin Daks (3+0). Bodovali ještě Horác Al Sofy (1+1) a Kuba Metelka (0+2).

Druhý zápas odehráli dorostenci s týmem 1. FBC Polička. V tomto zápase se výsledkově dařilo o poznání méně. Soupeř se hned od páté minuty ujal vedení a do konce zápasu ho už nepustil. Tentokrát tedy Česká Skalice nebodovala a veze domů prohru 2:5. První gól našeho týmu vstřelil František Petr Janeček, nahrával mu Ondra Lukavský a druhý gól vstřelil Ondra sám.

Přes tuto prohru se podařilo získat cenné 3 body do tabulky 3. ligy dorostu.

Zeptali jsme hlavního trenéra týmu Dominika Skalického, jak hodnotí celkový výkon svých svěřenců na turnaji:

"Dnes jsme do Rokytnice vyrazili ve značně oslabené sestavě, která ovšem ukázala svou sílu. Všichni hráči nechali na hřišti maximum svých sil a díky tomu vezeme domů z hor 3 body. Dobrý pocit a určitě jsme se přesvědčili o tom, že máme na čem stavět. Dnešní zápasy se bodově vyvedly především Ondrovi Lukavskému (5+1) a Šimonovi Príbojskému (3+3). K těmto individuálním výkonům pomohl určitě celý tým a hlavně jeden z dalších úžasných výkonů Adama Richtera v brance."