Související zápasy

FBC Česká Skalice
15_20211115_210142.jpg

Hvězdy v neděli nezazářily

Druhou listopadovou neděli hráli muži 2 zápasy v hale ve Skutči a dorostenci pořádali turnaj v Předměřicích nad Labem.

Bohužel ani jeden nedělní turnaj našim barvám nevyšel. 

Muži prohráli nejprve 3:8 s Klubem SPV Slovan Pardubice. Dvě trestná střílení proměnil v tomto zápase kanonýr týmu Michal Šrajbr a 1 gól vstřelil Štěpán Prušinovský po asistenci kapitána Jana Šulce.

Druhý zápas s týmem Florbal Primátor Náchod B byl totálně v režii soupeře, který za celý zápas dovolil České Skalici pouze 1 gól, ten vstřelil Jiří Hrabík. Konečné skóre bylo tedy 1:11. Muži klesli na poslední 13. místo v tabulce Regionální ligy mužů. Mají ale stále 2 zápasy k dobru oproti soupeřům v tabulce výše.

Vyjádření zastupujícího trenéra Štěpána Prušinovského k výkonu na turnaji:

"Nedělní zápasy se mi nehodnotí lehce. Odvážíme si ze Skutče dvě prohry. Není třeba se vymlouvat, soupeři byli v obou utkáních lepší. Na našem výkonu se podepsala i absence několika důležitých hráčů.
Postup do vyšší soutěže s sebou nese bohužel i zápasy jako jsou tyto. Není na místě se zabývat důsledkem, ale příčinou. Apeluji na všechny hráče, aby si to urychleně srovnali v hlavě, zlepšili svůj přístup a soustředili se na další utkání."

Turnaj dorostu ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem pořádal náš klub. I to bylo jedním z důvodů oslabení našeho A týmu. Pro klub naší velikosti je stále poměrně komplikované pořádat turnaj souběžně se zápasy A týmu, když všichni členové vedení a většina organizátorů jsou zároveň hráči týmu mužů. Dorostenci bohužel odehráli výsledkově ještě horší zápasy než muži. První zápas s týmem Orel Přelouč dopadl výsledkem 1:11, kdy jediný náš gól vstřelila Adélka Metelková po přihrávce svého bratra Jakuba Metelky. Druhý zápas s týmem Florbal Primátor Náchod B dopadl velmi špatným výsledkem 1:20, gól České Skalice vstřelil Vašek Lonc.

Vyjádření trenéra dorostu Dominika Skalického:

"K prvnímu utkání ani nemá smysl se vyjadřovat, tým si po utkání rozebral situaci sám. V druhém utkání bylo vidět, že se některé prvky hry zlepšují, i když skóre bylo strašidelné a nejspíše se mi budou zdát v následujících dnech noční můry. Někteří hráči by si měli uvědomit že hrají týmový sport a měli by se tak také chovat..."