Junioři bojovali v Náchodě, zatímco mladší žáci si zahráli v Hradci.

V Náchodě odehráli naši Junioři 2 zápasy. Proti týmům HAGA Pardubice a FbC Sokol Předměřice n/L. Mladší žáci se utkali proti 3 týmům z Hradce Králové. Jak to proběhlo? Jdeme se na podívat!

JUNIOŘI

FBC DONAP Česká Skalice vs HAGA Pardubice

První zápas turnaje začal v 8:30 proti Pardubicím.

První třetina probíhala v klidném duchu. V 6. minutě nastal zlom, kdy Jakub Metelka skóruje po nahrávce Horáce Al Sofy. Vedeme 1:0 a přichází oslabení pro Pardubice. Z přesilové hry jsme nedokázali vytěžit gól, a to ani z 6 střel, které jsme vyslali na branku HAGY. Třetina končí a soupeř z 8 střel neproměnil ani jednu.

Druhá třetina začala nabírat obrátky až v 8 minutě, kdy HAGA vyrovnává. S tím ale nesouhlasili hráči Skalice a dvěma rychlými góly se dostávají do vedení 3:1. Zbytek třetiny už se nestalo vůbec nic, až na vyslané střely, které brankáři dokázali pokrýt.

K začátku poslední třetiny HAGA dokáže vyrovnat na 3:3 a téměř se dostala do vedení po trefené tyčce v brance Adély Metelkové. Zanedlouho se scénář opakuje, ale tentokrát úspěšně. Pardubice se dostávají do vedení díky rychlému gólu z breaku. Hlavní trenér Skalice - Jakub Brejcha, rychle zareaguje a ukazuje na sudí timeout. Haga využívá pauzu také a přidávají další gól. Za stavu 3:5 Skalice odvolává brankáře a jde do šesti, ale HAGA ihned trestá gólem do prázdné branky. Hvězdy se nevzdávaly a skórují hned 2x a snižují na 5:6. Zbývá posledních 6 vteřin. Skalice prohrává po nevzdaném výkonu 5:6.

FBC DONAP Česká Skalice vs FbC Sokol Předměřice n/L

První třetina a 2. minuta. Sokol se dostává hned do vedení. Hvězdy ale mají hlavu nahoře a připravují se na přesilovou hru, kterou začínají před bránou soupeře. A je to gól! Ondřej Lukavský v první sekundě přesilové hry skóruje a vyrovnává. Odpověď Předměřic přišla brzy. Skalice prohrává 1:2 a zbytek třetiny se odehrálo nahoru dolu.

Druhou třetinu otevírá Sokol gólem. A nebojí se přidat další. Stav utkání je 1:4 pro Sokol. To ale přijde změnit Adam Jakl a hattrickem dostává zápas do nerozhodného stavu! Bohužel, v poslední sekundě Předměřice dokázali proměnit a dostávají se do vedení.

Přesilová hra na začátku 3. třetiny pro Hvězdy byla opět využitá a máme tu opět remízu - 5:5. Od nás to byl ale poslední gól. Nedá se tak říct o Předměřicích, které dalšími 3 góly vítězí nad Hvězdami 5:8.

Jak hodnotí zápasy hlavní trenér Jakub Brejcha?

"Do prvního zápasu jsme vstoupili skvěle a vytvořili jsme si vedení 3:1, bohužel velmi dobře rozehraný zápas jsme naším výpadkem úplně ztratili a nedokázali získat ani bod. V druhém zápase jsme zaspali úvod a pak se těžko dotahuje, dost individuálních chyb rozhodlo o tom, že nemáme ani bod. Máme před sebou hodně práce."

Děkujeme a přejeme hodně štěstí.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci odehráli celkem 3 utkání proti celkům z Hradce.

Proti IBK Hradec Králové-Bílí, FbC Hradec Králové černí a bílí.

Velice atraktivní, bojovná a rychlá hra byla k popukání v každém zápasu! Kluci nabrali zkušenosti do starších kategorií a již se těší na další turnaj!