Muži odehráli 2 derby v Náchodě!

V neděli jsme odehráli 2 derby v náchodské Plechárně! Proti týmu domácích a proti TJ Sokol Jaroměř! Jdeme si to shrnout!

Florbal Primátor Náchod C

V oslebené sestavě jsme začli první třetinu zápasu. Druhá minuta a Hvězdy prohrávají. V čase 1:27 Náchod vstřeluje první branku. Neotáleli a do minuty přidávají další. Za skóre 2:0 ale přichází faul Rytířů a jedeme trestné střílení. Za míček si stoupá Jakub Brejcha, který proměňuje, a tak díky nájezdu snižujeme na 2:1. Ke konci třetiny si Náchod vybojoval několik šancí a 2 z nich proměnil. Stav po 1. třetině je 4:1.

Skaličtí se ale nevzdávají a tak do druhé třetiny nastupují s hlavou nahoře. Třetina nególová a nepřínosná pro fanoušky Skalice končí až moc rychle. Rytíři z Náchoda ze svých 9 střel proměňují 2 a posouvají svůj náskok na 6:1.

Kanonáda pokračuje i ve třetí třetině, kdy se dostávají do pohodlného vedení 9:1. Náchodskou sérii přerušuje jejich vlastní gól, který pomohl Skalici snížit na 9:2. Za 14 sekund ale přichází branka vstřelená námi. Jiří Hrábík prostřeluje náchodského brankáře a mění výsledek na 9:3. A prosazuje znovu! Po gólu Rytířu dává Jiří Hrabík další gól! Poté se k němu naposledy přidá Daniel Postupa a píská se konec. Stav zápasu 12:5 pro Náchod.

TJ Sokol Jaroměř B

První třetinu jsme soupeře přímo rozstříleli! 13 střel lětělo na brankáře Sokolů. Z těcho třinácti střel si zapisují do tabulky góly Jiří Hrabík, Jakub Metelka a Michal Fidler. Jaroměř vyslala na Adama Richtera střel 7 a proměnila jednou. Stav po prvné třetině je tedy 3:1 pro Hvězdy.

Druhá třetina vygradovala až v 6. minutě. Po neskutečném zákroku skalického brankáře si bere situaci do svých rukou Jakub Metelka, který skóruje po druhé! Tím ale není konec. Jaroměř v druhé třetině oplácí kanonádu 15 střely na bránu, ale síť rozchvěje pouze jednou. Ke konci už žádná branka nepadne. Jediný kdo pádá, je Luboš Príbojský, a to za mantinel.

Rozhodčí začíná hvizdem třetí třetinu. Michal Fidler do 40 sekund skóruje a dostává Jaroměř ještě pod větší tlak, jelikož na tabuli svítí výsledek 5:2. Dámy a pánové, je to tu. Jakub Metelka, pohledný bloďatý chlapec, který na svém dresu nese číslo 7 dává hattrick. Hattrickem dostává Skalici do vedení 6:2. To byla poslední branka vstřelená Hvězdami. Jaroměř se snaží zvrátit zápas. Ale marně. Poslední gól za Sokoli dává Petr Kotlář a zápas končí. Výhra v derby proti Jaroměři 6:3.

A jak hodnotí zápas hlavní trenér mužů Jiří Hrabík?

"Do duelu s Náchodem jsme šli s tím, že nás čeká těžký zápas s mladým, rychlým a talentovaným týmem. Zkusili jsme dát do toho zápasu všechno, na čem jsme v předchozím měsíci pracovali. Zápas pro nás, co se týče skóre, nedopadl dobře. Tušili jsme ale, že když naši hru přeneseme do zápasu s Jaroměří, mělo by to fungovat. A to se také potvrdilo. Máme pěkných 7 bodů z posledních 4 zápasů a máme na čem stavět. Díky celému týmu za výborný výkon!"

Díky Jirko. Přejeme hodně štěstí do dalších zápasu!