Muži přivezli z Chlumce tři body. Junioři stále tápou.

Tým mužů vyrazil do Chlumce nad Cidlinou, kde změřili své síly nejprve s domácími a poté s rezervou Dobrušky. Junioři hráli v náchodské Plechárně. Kde bojovali o první body do tabulky s chrudimskými piráty a stejně jako muži se soupeřem z Chlumce.

MUŽI

SOKOL CHLUMEC NAD CIDLINOU - FBC DONAP ČESKÁ SKALICE 7:2

V sedmém utkání nové sezóny se naši muži postavili dobře připravenému soupeři. Domácí Chlumec svou pevnost bránili velmi úspěšně a nedovolili tak žádné velké drama.
Již ve třetí minutě se chlumečtí prosadili a dostali se do vedení, které už nepustili. Více první třetina nenabídla. V druhém dějství se prosadil Jakub Metelka a vyrovnal tak stav utkání na 1:1. O šest minut později znovu domácí odskočili na rozdíl jediné branky. Manko rychle smazal Daniel Postupa a rázem byl stav 2:2. To bylo bohužel naposledy kdy měli naši hráči důvod k radosti. Chlumec nenechal vyrovnaný stav příliš dlouho a do šedesáti vteřin své vedení měl zpět. Velký direkt přišel pět vteřin před koncem druhé třetiny kdy už soupeř vedl o dvě branky. Třetí třetina už byla v jasné režii domácího celku, kde Kořínek zkompletoval svůj hattrick a dovedl tak svůj tým k zisku třem bodů a konečné výhře 7:2.

FBC DONAP ČESKÁ SKALICE - FBC DOBRUŠKA "B" 5:4

Do druhého utkání v chlumecké útulné hale nevstoupili hráči Donapu příliš koncentrovaně. Znovu ve třetí minutě přišla trefa Dobrušky. Za pouhých 13 vteřin přišla trefa další a pomalu se schylovalo k nejhoršímu. Naštěstí tým hrajícího trenéra Jiřího Hrabíka dobře zareagoval a dostal se do utkání. V závěru první třetiny vdechl život do hry českoskalických Fidler po nahrávce Brejchy. Druhou třetinu zcela jasně opanovali žlutomodré barvy. V půlce utkání přišla kanonáda v podání Postupa - Hrabík Jiří - Postupa. Tři branky během tří minut znamenaly dvoubrankový náskok 4:2. Vstup do třetí třetiny lépe zvládnul celek Dobrušky, když hned v první minutě potrestal nepozornost Kollert a dal tak svému týmu naději pomýšlet na body. Velké drama, plné osobních soubojů ve třetí třetině pokračovalo a oba týmy se přetahovali o to kdo si domů odveze výhru, k té Skalici přiblížil další trefou Jiří Hrabík.
Soupeři ještě nabídl velkou možnost Jan Pábel, který si svým počínáním vykoledoval trest na 2+2 minuty. Dobruška se v dlouhé přesilovce prosadila pouze jednou a upravila tak stav na konečných 5:4 v náš prospěch. Posledním hvizdem rozhodčích propukla velká radost. Svou vítěznou premiéru si také připsal brankář Petr Zelenyj.

Tým mužů se tak po osmi odehraných utkáních nachází na osmé příčce vyrovnané tabulky.

JUNIOŘI

První turnaj juniorům zrovna dvakrát nevyšel a odnesli si porážku s pardubickým týmem HAGA, stejně tak padli i s Předměřicemi.
Tým měl tak příležitost k reparátu, který nakonec nesložil úspěšně.

FBC DONAP ČESKÁ SKALICE - FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM 3:4pn

Do utkání šli naši junioři s jednoznačným cílem. Tým posílený o náchodské hráče byl na papíře jasným favoritem tohoto zápasu. Roli favorita ale nepotvrdil.
Zápas který moc krásy nepobral. Plno osobních soubojů, tvrdých srážek a šermovaček hokejkami  přineslo hned deset vyloučení.
První faul Hány byl okamžitě potrestán a Piráti se dostali do vedení. Ondřej Sedláček se ještě dokázal prosadit v první patnáctiminutovce a do druhé části se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.
Druhá třetina dala šanci speciálním formacím a více se hrálo 5 na 4, 5 na 3 nebo také 4 na 4.
Tuto specifickou třetinu lépe zvládli hráči Chrudimi a do závěrečné části šli žlutomodří za stavu 2:3.  Pět minut před koncem vyrovnal nepříznivý stav Vašek Lonc. Stav 3:3 zůstal až do konce utkání. O vítězi tak musela rozhodnout dovedností soutěž - nájezdy. V těch byl o jednu trefu úspěšnější soupeř. Naši střelci zůstali němí a ze tří pokusů neproměnili ani jeden. Chrudimi tak stačil k bonusovému bodu jediná trefa.

FBC DONAP ČESKÁ SKALICE - SOKOL CHLUMEC NAD CIDLINOU 2:7

Stejně jako muži v sobotu podlehli Chlumci, tak je napodobili i junioři. Ti dokonce prohráli i stejným rozdílem.
Solidní vstup do utkání. Skalice po první třetině vedla už 2:0. To ovšem byli poslední dvě branky, které v zápase padly do sítě soupeře. Chlumci se povedl solidní obrat a jeho sedm branek v řadě znamenalo jasné vítězství.

Junioři tak v letošním ročníku stále čekají na první výhru.