Související zápasy

FBC Česká Skalice

Muži vezou z Chrudimi 1 bod!

V sobotu 25. září 2021 zahájil náš A tým svou první sezónu v Regionální lize mužů. Nastoupil proti soupeřům z Chrudimi a Náchoda. K našemu výkonu se vyjádřil trenér Dominik Skalický.

Den před turnajem se Dominik Skalický vzdal své kapitánské pásky a předal ji nejzkušenějšímu matadorovi týmu Janu Šulcovi. Dominik se tak bude moct lépe soustředit na práci trenéra.

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu celku FBK Piráti Sokol Chrudim. První třetina byla z naší strany špatná a prohráli jsme ji 2:5. Ve druhé třetině se ale výkon týmu zvedl a podařilo se nám snížit náskok soupeře na 6:7. Třetí třetina patřila opět nám a završili jsme konečné skóre 8:8, které nám zajistilo první bod do tabulky! Nejproduktivnějšími hráči utkání byli Michal Fidler se 6 kanadskými body (4+2) a Michal Šrajbr se 4 body (0+4) a Filip Svatoš se 3 body (2+1).

K zápasu se vyjádřil trenér týmu Dominik Skalický:

První utkání v nové soutěži víc než po roční pauze. V úvodu utkání jsme doplatili na zbytečně opatrný začátek, kde nás soupeř ihned potrestal pěti brankami a my museli zaplatit nováčkovskou daň. Od druhé třetiny jsme tahali za delší konec provazu my a po výborných individuálních výkonech Michalů Šrajbra a Fidlera jsme dokázali utkání dotáhnout alespoň do jednobodového zisku. I když si myslím, že jsme měli na to v tomto utkání získat plný počet bodů, tak zůstávám pokorný a jsem velice spokojený.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř, kterého jsme znali o poznání lépe. S náchodskými týmy se náš klub utkává pravidelně již od svého založení. Tým Florbal Primátor Náchod B prokázal své kvality, a přestože jsme po první třetině vedli 2:1, nakonec potvrdil roli favorita. Konečný výsledek 3:11 v náš neprospěch určitě není něco, s čím bychom se v budoucnu spokojili.