Související zápasy

FBC Česká Skalice

Muži vezou z pardubické Dukly cenné vítězství!

Týmu mužů se v letošní sezóně příliš nedaří. Postup do Regionální ligy je, podle očekávání, tvrdou zkouškou a každý získaný bod má cenu zlata. Všichni se proto snažíme dělat maximum, abychom se v soutěži se udrželi.

V sobotu 18.12. bylo na programu dvojutkání s pardubickou Hagou a Piráty z Chrudimi.

FBC ČS – HAGA Pardubice 9:13 (4:3, 2:7, 3:4)

Zápas měl od začátku až dokonce vysoké tempo. Se soupeřem jsme se přetahovali o výsledek takřka do poslední minuty, ale v závěru nám již chyběly síly a nedokázali jsme tak vyvinout dostatečný tlak, který by vedl k vyrovnání. Naopak jsme v poslední dvouminutovce třikrát inkasovali do otevřené obrany.

Za pozitiva považujeme bojovnost a schopnost konkurovat zkušenému soupeři, dobrý výkon brankáře Knittela a kvalitní souhru bratrů Fidlerových.

FBC ČS – FBK Piráti Sokol Chrudim 7:6 (0:1, 4:3, 3:2)

Hrající trenér Dominik Skalický do zápasu, k údivu celého týmu, nenastoupil od začátku. Avšak jeho zprvu nepochopený krok se ukázal být jako stěžejní.

Po první třetině, která nabídla pouze inkasovanou branku, jsme vstoupili do druhého dějství o dost produktivněji a ve 28. minutě již vedli 4:1. Promarnit tří gólový náskok se nám však povedlo během jediné minuty a k tomu se soupeři podařilo na začátku třetí třetiny ujmout vedení – 4:5. Šok z obratu sice zmírnil Šrajbr vyrovnávací brankou, ale netrvalo dlouho a Chrudim opět o gól odskočila. Přišla chvíle Dominika Skalického, který plný sil naskočil do hry a vstřelil branku na 6:6. Chuť po třech bodech vygradovala v gól na konečných 7:6, kterou vstřelil Prušinovský po asistenci Skalického.

Výborné utkání s nepochopitelným zkratem v druhé třetině, který se však zvládnul napravit. Individuálně je potřeba vyzdvihnout gólmana Kováře, který předvedl vynikající výkon a po celé utkání byl jistotou naši defenzivy. Dále Michala Šrajbra a jeho výbornou herní formu a v neposlední řadě Dominika Skalického, kterému se utkání povedlo jak po trenérské tak po hráčské stránce a mohl tak s týmem oslavit své narozeniny tím nejlepším možným způsobem.

Děkujeme celému týmu za úspěšné kolo, další nás čeká 16.1. taktéž v Pardubicích.