Nedělní bitvy jsou za námi

Muži stále na vlně porážek. Junioři ve stínu mužů, těžká skupina starších žáků a velice šikovní a přesvědčiví elévové.

MUŽI

Týmu mužů odehrál další dvě utkání v Jaroměři. Bohužel se do Skalice vrátili znovu bez bodu.
V prvním střetnutím se utkali právě s domácím týmem Jaroměří "B".
Do zápasu jsme šli jako znační outsideři. Našich mužů dorazilo do jaroměřské haly pouze sedm a brankář.
Zato Jaroměř měla sestavu nabitou hned třemi pětkami a borcemi, kteří mají i několik startů v první lize. Hned z úvodu utkání přišli dvě individuální chyby, které by nejspíš nepředvedli hráči ani mladší přípravky. Z utkání neuběhla ještě ani minuta a Jaroměř vedla 2:0.
Poté jsme ale začali srdnatě bojovat a v zápase se i v sedmi uchytili a zbrzdili domácí kanonádu. Čtyři góly si připsal Michal Fidler a byl tak hlavním koordinátorem našeho výkonu.

Michala jsme se zeptali na pár otázek.

Jaké bylo utkání proti Jaroměři? Hned čtyřikrát jsi se radoval z gólu. Jak se ti tedy hrálo?

"Myslím si, že jsme dělali co se dalo. Všichni jsme tam nechali maximum. Bohužel na našem výkonu bylo znát, že jsme byli v sedmi lidech, takže nás soupeř postupně utahal. Většinu zápasu jsme bránili, párkrát utekli a dali z toho nějaký gól. Jinak jsme odehráli celkem slušné utkání, bohužel zase bez bodu."

Co se stalo hned v úvodu utkání? Jaroměř již po 40 vteřinách vedla 2:0.

"
Jednoznačně jsme ještě nebyli hlavou v zápase, soupeř na nás hned vlétl, udělali jsme pár individuálních chyb a hned jsme prohrávali."

Druhé utkání vypadalo po první třetině velmi nadějně. Co se po první třetině zlomilo? Byl to dopadek fyzických sil?

"Před zápasem jsme si řekli, ze se nebudeme nikam hnát a budeme bránit. Pak jsme postupně začali odcházet fyzicky, dostali jsme par slepených gólů a celé se to zlomilo"

Je to již šestá porážka v řadě, co by pomohlo týmu k nastartování?

"No těžko říct…takhle situace je opravdu hrozná a těžko se hledá věc která by to mohla změnit. Možná první výhra, možná přístup k tréninkům. Opravdu těžko říct"

Michale, díky a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů!

Druhé utkáni proti Hostinnému se ubíralo od úvodu překvapivě dobrým směrem a v první třetině jsme dokázali konkurovat. Po úvodní bezbrankové třetině došel týmu dech a musel tak zkousnout bolestivou prohru 13:2.

Tým mužů se tak po šesti odehraných utkáních ocitl na úplném chvostu tabulky Královehradecké ligy mužů. Jediné pozitivum je v tom, že muži mají 100% úspěšnost v oslabení v kterém ještě neinkasovali. Důležité je podotknout to, že se tým nachází v aktuální přestavbě a snaží se do týmu zakomponovat hned několik nadějných juniorů. Cesta tak bude dlouhá a trnitá, ale věříme, že přinese slibované ovoce.
12.11. budou mít muži možnost napravit svůj nevydařený vstup do sezony v Dobrušce.
Tam se utkají s celkem Všestary "B" a domácí Dobruškou.

JUNIOŘI

V Pardubicích odehráli dva zápasy 3. ligy juniorů proti domácímu celku HAGA Pardubice a týmu FbC Hradec Králové "B".
Ani na této frontě se výsledkově nezdařilo a kluci utrpěli dvě porážky.
HAGA vyhrála pohodlně  8:1 a Hradec Králové 7:2.
Efektivita zakončení je velmi žalostná a je to hlavní kámen úrazu našich výsledků. Hráči musejí pokračovat v tvrdé práci a zvednout, tak své výsledky.

STARŠÍ ŽÁCI

Plní očekávání vyrazili do Kuklen naši starší žáci. Na turnaji si odbilo premiéru hned trio našich hráčů. Poprvé za starší žáky navlékl dres Kryštof Príbojský, Jarda Koníček a Barča Pavlová, která v utkání proti Chlumci vstřelila hned čtyři góly.
Po předchozím úspěšném turnaji ve Rtyni starší žáci znovu pomýšleli na postup do pátého koše. Tento sen se jim prozatím rozplynul. Aktuálně budou mít více času na trénink, protože další turnaj se uskuteční až 27.11.

Starší žáci ve skupinové fázi narazily na silný Jičín a domácí Hradec Králové.
Ve Rtyni se nám podařilo Jičín přehrát pohodlně 7:0. Včera začalo utkání podobně a brzo jsme vedli 1:0. Zápas byl ale diametrálně odlišný od toho ze Rtyně. Jičín byl motivovaný nám porážku vrátit. Do konce poločasu tak zvládl otočit vývoj utkání a vedl 2:1.
Po přestávce se naskytla kuriózní situace kdy jsme vstřelili branku a u situace byla znovu Bára Pavlová. Hráči se již radovali z vyrovnání na 2:2, ale příliš brzo, branka nebyla uznána a po brejku udeřil Jičín. Na tuto křivdu tým již nedokázal zareagovat a prohrál tak 2:4.

Druhé utkání s domácím FbC bylo velmi pohledné a týmu nabídl cenné zkušenosti. Hradečtí chtěli mít stále míček na hokejkách, stejně tak my. Zápas tak nabídl rychlou a pohlednou hru. V prvním poločase byla hra otevřená a vyrovnaná. Druhá polovina už patřila Hradci, který zůstal aktivnějším týmem a zvítězil tak 5:1.

Poslední utkání s Chlumcem bylo v naší režii. Tým sebral poslední síly a chtěl tak odčinit dvě prohry. Vykoupení se týmu povedlo a pohodlně Chlumec sestřelil 13:0.

Rozhovor s trenérem starších žáků Dominikem Skalickým:

Jak jste spokojený s dosavadními výsledky?

"Spokojený jsem, ale je před námi dlouhá cesta, kterou máme s týmem vytyčenou. Předvedené výkony jdou turnaj co turnaj nahoru. Hráči rostu, rozvoji se a chtějí na sobě pracovat, což je pro mě obrovská motivace, s týmem se mi pracuje opravdu dobře, jsou učenlivý, vynalézaví, kreativní a snaží se hltat každou informaci, kterou pak přenášejí na hřiště."

Jaké jsou tedy cíle na vaši cestě?

"Tento ročník je první, který funguje podle nové koncepční práce, hlavním cílem je u hráčů udržet zápal do hry a neustále plnit jejich emoční nádrž, tak aby byli motivování do další práce. Krátkodobější cíl je se letos s týmem dostat do pátého koše, který bychom měli hrát stabilně a ideálně nakouknout i do čtvrtého."

Jaká panuje v týmu atmosféra? Jsou v týmu nějací talentovaní hráči?

"V týmu je výborná atmosféra, všichni táhneme za jeden provaz a chceme dojít úspěšné ke společnému cíli. V dobře nastavené atmosféře nám pomáhají i výborní rodiče, kteří s námi na turnaje jezdí a tým podporují.
Ano, tým je plný talentu. Jako talentované hráče totiž považuji ti, kteří dávají do každého tréninku i zápasu maximum plus se snaží rozvíjet i mimo společné tréninky, takových hráčů je v týmu hned několik. Určitě ale musím vyzdvihnout dlouho opomíjeného lídra týmu Vaška Lonce, který od soustředění udělal velký pokrok a doufám že bude pokračovat ve své tvrdé dřině."

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí za vytyčenými cíli!

ELÉVOVÉ

Elévci předvedli v Chlumci nad Cidlinou tři povedená utkání, kde ve všech předvedli jistotu na míčku a krásné individuální akce.
Na turnaji své síly poměřili dvakrát s Hořicemi a jednou si zahráli proti týmu TJ Baník Vrchlabí.
Děkujeme všem rodičům a vedoucímu týmu Karlovi Pokornému za skvěle zvládnutý turnaj!