64_20230321_090800.jpeg

Nevydařený postup starších žáků do 4. koše

V neděli 19.3. jsme poprvé za kariéru klubu bojovali ve Slatiňanech. Utkali jsme se hned proti 4 týmům. Pojďme se podívat, jak to dopadlo!

FBK Piráti Sokol Chrudim

V prvním zápase jsme se střetli s piráty z Chrudimi. Bitva na moři vyšla v jejich prospěch. Potopili naši loď a okradli nás o 3 body. V první polovině si piráti vystříleli pohodlný náskok 3 gólů. Ani motivace od 4 trenérů nestačila. Jaroslav Koníček naservíroval všechny přihrávky na gól. Celkově dvě. Zápas skončil 4:2 a na nakopávající výhru jsme stále čekali.

SOKOLI Pardubice B


Změna taktiky přišla hned v kabině po 1. zápase. Tento tah s přítomností štěstěny nám přinesla výhru nad týmem z Pardubic! Bojovnost a touha vyhrát se probudila v každém z nás. A to doslova. V tomto zápase se našli hned 4 střelci. V 1. polovině to byl právě Kryštof Príbojský a Jakub Kudera, kteří nás dostali do vedení 1:2. V 2. polovině se na nás usmálo štěstí a tyčky naší branky zvoní ještě dodnes. Nicméně k výsledku jsme přidali ještě 2 góly v režii Karla Geťka a Tobiase Honzů, zatímco Pardubice jen 1. Tedy zrcadlové skóre z prvního zápasu 2:4, tentokrát pro nás!

FBC Dobruška


Po delší pauze nás čekal 3. zápas s celkem z Dobrušky. Zápas byl jak na horské dráze. Jednou nahoře, pak zase dole. Písknutím ukončující první polovinu byl stav zápasu 1:2 pro Dobrušku. Smůla při zakončování teď postihla i nás, tak jako Pardubice v 2. zápase. V druhé polovině jsme dokázali zápas přetočit na naší stranu a vedli jsme 3:2. Pak přišel kámen úrazu. Byli jsme vyloučeni hned 2x po sobě na 2 minuty a Dobruška v poslední minutě vyrovnala na 3:3. Zklamání v podobě 1 bodu putuje do naší kabiny.

FbC Hradec Králové C


Vyhecovaní přímo z kabiny na hřiště urvat výhru! Taková byla situace ohledně 4. zápasu. V první polovině na naší bránu letělo hned 11 střel. Přes našeho maskovaného strážce prošla pouze jedna jediná. Stav po první polovině tedy 0:1. V druhé části zápasu nás bohužel rozhodily podivuhodné rozsudky sudích, po kterých jsme se nedokázali soustředit na naši hru. Konečný stav 1:2 a 3 body putují do krajského města.

Shrnutí dne


1 výhra, 1 remíza a 2 prohry. To znamená udržení v 5. koši a posbírání nových zkušeností do dalších zápasů. Naši bojovníci už teď cílí znovu na 4. koš s velkou motivací a tak to vypadá i na trénincích. Zvládnou to? Zeptali jsme se kapitána týmu Václava Lonce.

"Určitě, v týmu jsme se technicky dost zlepšili, ale musíme trochu ještě zapracovat v hlavách. 4. koš je pro nás trochu větší sousto, ale já silně věřím, že to zvládneme."