Oddálení třetího místa pro Juniory. Starší žáci s jednou výhrou.

Junioři měli jasný cíl a to přivést tři body z utkání proti Přelouči. To se ovšem nečekaně zvrtlo. Starší žáci odehráli první turnaj v novém roce. V Přelouči se jim herně dařilo, hned v prvním utkání porazili domácí, ale výsledkově to bylo vše.

Junioři

FBC Česká Skalice - Orel Přelouč 1:2

Utkání které prověřilo naši nervovou soustavu, trpělivost a sílu týmu. Zápas byl od prvního hvizdu v naší režii, drželi jsme míček a tvořili jsme hru. Problém nastal v zakončení. Střel jako šafránu. Hra byla sice pod naší kontrolou a soupeř si namátkově připravil pouze pár protiútoku po ztrátách, které zneškodnil maskovaný muž Richter, ten si připsal i chycené trestné střílení. Nemohoucnost vstřelit gól trvala tak dlouho, až se jeden soupeřův brejk ujal.
Třetí třetina začala vyrovnávací brankou Cejnara, moc krásy nepobrala, ale gól to byl důležitý.
Vlila nám čerstvou krev do žil. Míček na našich holích zůstal až do konce utkání. TEDY TÉMĚŘ.
Zbývala minuta do konce utkání. Dokázali jsme si vytvořit pořádný závar a chtěli jsme utkání překlopit na naší stranu. Co se ale nestalo. Přihrávku zpoza branky zpracoval těsně před půlkou hřiště Cejnar. Hráč Přelouče aktivně přistoupil se svou sekyrou v ruce a rukou na zádech a Cejnara ozbrojil. Píšťalky arbitrů zůstaly tiché. Čtyři, tři, dva, je... Gól. Přelouč se radovala ze vstřelené branky. Svou frustraci si šel doposud dobře hrající Hána vylít na rozhodčí a inkasoval tak červenou kartu. Tím tak oslabil tým do druhého utkání.
I přes kontroverzní konec utkání jsme si měli toto utkání rozhodnout daleko dřív my samotní.

FBC Česká Skalice - FBC Sokol Předměřice n/L 4:11

Vzácně povedený vstup do utkání a štěstí při zakončení nám zajistilo vedení 3:1 po první třetině.
Hráči zřejmě ale zapomněli, že se hrají třetiny tři. Naopak soupeř měl tuto myšlenku na paměti a řádně to prokázal. Probudil se. My opustili absolutně od všech pokynů, neřízený zmatek na hřišti začaly Předměřice brutálně trestat. Do třetí třetiny už si sokoli nesli pohodlný náskok 6:3. Téměř pětiminutovou hru v šesti a pokus o zázrak Předměřice trestaly také.
Junioři tak z koruny hrušky padli pusou přímo na zem.

Boj o čelo tabulky si tak značně zkomplikovali. A třetí příčka se vzdálila z šest na devět bodů.

Starší žáci

Starší žáci hráli své první utkání po novém roce. Do sestavy bylo začleněno hned několik nováčků, kteří se velmi kvalitně začlenili do týmu.
Všechny tři utkání které starší žáci odehráli předvedli velmi zdatné výkony. Problém byl opět v koncovce, kdy jsme s strašně těžko dostali ke vstřeleným brankám.

FBC Česká Skalice - Orel Přelouč 3:2
FBC Česká Skalice - FBC Dobruška 0:1
FBC Česká Skalice - FBK Draci Hořice 2:3

Elévové

Další turnaj si také odbyli naši elévci, kteří sehráli tři utkání v nedalekém Novém městě nad Metují.
Postupně si zahráli s domácím Novým Městem, Hořicemi a s Hostinném.
Fanoušci hnali naše elévy za každým gólem. Každá maminka mohla být tak hrdá že je "Matka Hvězdy".