Postup do pátého koše se nekoná, junioři s jedním bodem.

Domácí turnaj starších žáků je minulostí, sen o pátém koši se rozplynul a musíme tak pokračovat v tvrdé práci a pokusit se o postup po novém roce. Junioři statečně bojovali v obou utkáních v Jičíně. Vyrovnané utkání přinesli jeden bod do tabulky.

Starší žáci

Hala byla naplněna až po strop, fanoušci běsnili a hnali naše barvy za vítězstvím. To ovšem nestačilo k danému cíli.
Hned v prvním utkání proti Přelouči jsme si nevedli moc dobře a pokračoval špatný herní projev z posledního turnaje starších žáku v Chlumci. Náš výkon i tak stačil k tomu držet soupeře na dostřel. Hned v první minutě byl vyloučen za velmi oblíbený trest tohoto turnaje Viktor Honzů. Zajímavá statistika je, že se za celý nedělní turnaj vylučovalo čtrnáctkrát a hned dvanáctkrát za nedovolené vrážení. Honzů se na trestné lavici moc dlouho neohřál, hned po rozehrání standardní situace byla přesilová hra využita a Přelouč tak vedla 1:0. Na konci první části byl ještě vyloučen Karel Geťko za nedovolené vrážení a Přelouč znovu trestala.
Viktor Honzů se hezkou individuální akcí vykoupil z prvního vyloučení a snížil tak na 2:1. To bylo poprvé kdy naše střelecké pokusy zaznamenaly změnu na výsledkové tabuli, zároveň také naposled. Přelouč se trefila ještě jednou a když jsme se pokoušeli o dorovnání výsledku v šesti hráčích tak se síť v naší prázdné kleci zachvěla naposled.
Konečný výsledek 1:4.
Hořice nás na minulém turnaji přetlačily o gól a zvítězily 4:3. Jedenácti brankovou přestřelku jsme tentokrát zvládli lépe my a brali jsme tak vítězství 6:5. O naší výhře rozhodlo hlavně vydařené oslabení, kdy jsme ve čtyřech zvládli vsítit hned tři branky. Ač se naše hra trochu zvedla výkon byl stále nepřesvědčivý.
Jedna výhra nám zaručila boj o třetí místo, kde na nás čekal poprvé v sezóně soupeř z Dobrušky.
Inkasovaná branka hned po úvodním vhazování a čtyři vteřiny od prvního hvizdu nás pořádně probrala a sehráli jsme tak jediné utkání, které sneslo nějaké měřítko. Zápas se nám podařilo přetlačit na naši stranu a vedli jsme 4:2. Dobruška nesložila své zbraně a zvládla dvakrát prostřelit brankáře Krska. Šlo se tedy do samostatných nájezdů.
První se ke svému pokusu postavil Jarda Koníček, který už jeden nájezd proměnil proti Hořicím. Zkusil ten samý fígl a provedl ho náramně, od dalšího gólu ho dělily konečky prstů brankáře.
Poté se postavil mezi tři tyče Krsek, který se musel po prvním pokusu hráče Dobrušky ohlédnout za svá záda a lovit míček ze sítě.
Druhou sérii začal kapitán Vašek Lonc. Do poslední chvíle to vypadalo, jakoby nevěděl jak nájezd zakončit. V poslední chvílí na brankovišti překvapil celou halu a zřejmě i sám sebe, když zkusil fotbalovou přešlapovačku přes míček a poté už se mu nepodařilo zakončit úspěšně.
Další pokus Krsek lapil do své hrudi a dal tak naději celému týmu. Viktor Honzů si řekl o svůj pokus. Všichni jeho spoluhráči, trenéři i junioři, kteří stihli z Jičína dojet na poslední utkání čekali, jestli zkusí svou kličku, kterou stále piluje na tréninku.
A zkusil! Povedený nájezd z uplynulého MS Robina Nilsbertha (https://www.youtube.com/shorts...) vyzkoušel i Viktor. Brankáře sice obelstil, míček se mu zachytil tak jak měl, ale zastavil se o břevno brankáře Dobrušky a halou se jen proneslo mohutné povzdechnutí.
Dobruška tak zvítězila po samostatných nájezdech 5:4.

Hodnocení turnaje trenéra Dominika Skalického:

"Líbilo se mi nastavení týmu, který už čtrnáct dní dopředu mluvil o tom, jak moc chce vybojovat pátý koš. Nezůstalo to jen u řečí a bylo to cítit i na každém tréninku, kde kluci opravdu poctivě pracovali. Sliboval jsem si, že tento rytmus přetrvá i do domácího turnaje. Hned v prvním utkání nám sebral vítr z plachet brzký gól Přelouče. Vůbec jsme nedokázali plnit pokyny, které jsme si řekli. Po ztrátě jsme špatně napadali, nedařilo se nám tvořit hru na míčku, měli jsme špatný pohyb a vyprodukovali jsme si šíleně málo střel. Tento "výkon" se přenesl i do utkání s Hořicemi, kde jsme šťastně zvítězili, ale předvedená hra byla znovu bez úrovně. Až třetí utkání s Dobruškou se do jisté míry neslo v naši režii a dařilo se plnit to co jsme chtěli. I když jsme nakonec podlehli Dobrušce po nájezdech, bylo to daleko cennější utkání, než uplácaná výhra s Hořicemi. Nicméně hráčům děkuji za dlouhý den v hale a předvedený výkon v posledním utkání. Nepřestáváme trénovat a po novém roce budeme znovu útočit na pátý koš.
Děkuji také našim juniorům, kterým jsme alespoň na dálku drželi pěsti při jejich zápasech v Jičíně, všem fanouškům, že náš přišli podpořit. Speciální díky také patří pořadatelům, kteří celou neděli obětovali klubu a pomohli tak v náročných podmínkách naší haly ke skvělému turnaji."

Junioři

Dlouhá cesta do Jičína přinesla jeden bod do tabulky. Junioři sehráli první utkání s Chlumcem ve kterém soupeři podlehli 4:5.
Vyrovnané utkání, kde vyhrál šťastnější tým. Už to vypadlo že první třetina bude bezbranková a druhé dějství začne za stavu 0:0. Dvě minuty před první sirénou ale Chlumec vstřelil první gól v utkání a za dvanáct vteřin vedl už o branky dvě. V druhé třetině navýšil Chlumec už na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Ve třetí třetině se junioři probudili a začali dohánět dvě promarněné třetiny. Gólový účet otevřel Jakub Metelka a minutu na to se k němu přidal i Ondřej Lukavský. 2:3. Utkání bylo rázem téměř na dostřel. Chlumec ale nesložil zbraně a znovu si vysloužil dvoubrankové vedení 2:4. Po našem oddechovém čase se ještě jednou prosadili chlumečtí a vedli už 2:5. Naději ještě vykřesal svou druhou brankou Lukavský. Třicet vteřin před koncem Lukavský dovršil svůj hattrick a snížil tak znovu na rozdíl jediné branky. Času už bylo málo a ze stíhací jízdy jsme odešli bohužel bez bodu.
Druhý zápas nás čekala Chrudim. Utkání které se neslo v podobném duchu jako před necelým měsícem a skončilo taktéž totožně. Remízu 3:3 kočírovali zejména kapitáni obou celku. K Cejnarovi se ještě gólově připsal Metelka.
Do Nového roku 2023 tak junioři vstoupí na sedmé příčce.

Tabulka 3.ligy juniorů

Poslední turnaj toho roku nás čeká hned tuto sobotu 17.12. na domácí palubovce se uskuteční turnaj mladších žáků.