Související zápasy

FBC Česká Skalice
12_20211025_212841.jpg

První turnaj přípravky a další představení dorostenců a mladších žáků

Tento víkend se do bojů na florbalových hřištích zapojil i náš nejmenší tým přípravky, který si tak odbyl svoji historickou premiéru. V sobotu hráli mladší žáci a v neděli dorost.

Začneme sobotním turnajem mladších žáků v Dobrušce. Naši borci se utkali s týmy TJ Spartak Vrchlabí, FBŠ Nové Město nad Metují a FBC Dobruška.

Vyjádření trenéra Dominika Skalického:

"Náš další turnaj mladších žáků byl znovu na vysoké úrovni a dle mých představ. Noví hráči si rychle zvykají a jsou každým dotekem s míčky lepší a lepší. Byli jsme velice silní na míčku, což je pro nás aktuálně největší prioritou. Když jsme naopak míček na holích neměli, kluci si jej rychle zvládli vybojovat. Děkuji všem rodičům za podporu a hráčům za skvělé výkony!"

Premiéru si odbyli naši nejmenší kluci a holky na turnaji, který se konal také v Dobrušce. Pro všechny hráče to bylo jejich úplně první seznámení s florbalovým turnajem. Postupně se utkali s týmy z Hořic, Dobrušky a Hostinného.

Turnaj okomentoval trenér přípravky Jiří Hrabík:

"Holky a kluci hráli zkrátka naprosto výborně. Byla na nich vidět velká chuť do hry, nezalekli se ani soupeřů ani početných diváků okolo hřiště a hráli naprosto uvolněně. Mé obavy, že se především ti nejmladší budou bát, byly naštěstí mylné. Měli jsme dokonce 3 hráče ročníku 2016 a byli skvělí. Mám velikou radost, že všichni hráli s takovým zápalem a jejich reakce po turnaji byly plné nadšení. Určitě jim to dodá další chuť chodit na florbal, hrát si a hýbat se."

Jedna z kategorií, kde se již hraje na skóre, je dorost. Současně s přípravkou hráli dorostenci v neděli další turnaj a pokusili se přidat další body do tabulky 3. ligy dorostenců skupiny 4. V prvním utkání s týmem FBC Letohrad OREL ORLICE jsme bohužel prohráli 2:5. Obě naše branky vstřelil Ondřej Lukavský. I do druhého zápasu nás čekal velmi silný soupeř okupující momentálně 4. příčku tabulky ligy - FBK Piráti Sokol Chrudim. V 11. minutě poslal Českou Skalici do vedení Martin Daks. Soupeř ale na začátku druhé třetiny vyrovnal. Pouhých 17 sekund poté přišla rychlá odpověď Jakuba Metelky, který překlopil skóre na naši stranu. Dorostenci již vedení nepustili a po proměněném nájezdu Ondřeje Lukavského jsme získali velmi cenné vítězství 3:2. Se 6 body z 6 zápasů jsme momentálně na 9. místě soutěže.

Výkon týmu okomentoval trenér Jakub Brejcha:

"Do prvního zápasu jsme vstoupili velice špatně a náš špatný výkon trval až do třetí třetiny, kde jsme se zvedli a začali hrát lépe. Bohužel to na body už nestačilo. Druhý zápas z naší strany byl velice dobrý, drželi jsme se na balónku a určovali jsme tempo hry. Jediná koncovka se nám nedařila podle představ. Díky soupeřům za férové zápasy!"