Remíza, prohra i výhra, to vše si vyzkoušeli starší žáci v Přelouči

Starší žáci odehráli svůj premiérový turnaj sezóny 2022/23. V Přelouči, kde se v rámci šestého koše postupně setkali se Rtyní, domácí Přeloučí a nakonec s Chlumcem nad Cidlinou. Náš tým s pěticí starších žáků a druhou pěticí mladších žáků pocítil remízu, prohru i výhru.

FBC Česká Skalice - Orel Rtyně v Podkrkonoší "B" 4:4

Od začátku utkání bylo na mladém týmu cítit, že se bude muset více vcítit do velkého prostoru.
Pro pětici mladších žáků, to byla první zápasová zkušenost na velkém hřišti a často nevěděli jak si s prostorem poradit. Proto přišel rychlý gól soupeře, který na nic nečekal a udeřil. V čase 0:52 se Rtyně ujmula vedení.
Prvním obdrženým gólem jakoby spadla z hráčů veškerá nervozita a o necelou minutu později si připsal premiérový gól Tobias Honzů, rázem bylo vyrovnáno. Pátá minuta utkání a do vedení nás dostal taktéž svým prvním gólem za starší žáky Marek Sedláček.
Po uklidňující brance na 2:1 si hráči začali věřit a najednou jich bylo plné hřiště. Dovolovali si krásné kličky, tvořili hru a většinu zápasu trávili na míčku.
Nezkušenost v zadních řadách nás do konce první poloviny potrestala a Rtyně z rychlých protiútoků třikrát skórovala. První polovina tedy skončila 2:4 z našeho pohledu.
V druhé půli se nám dařilo, na co jsme sáhli. Vytvořili jsme si hned několik šancí. Tu první při honbě za dotahováním výsledku využil Václav Lonc přesnou střelou přesně pod víko.
Minutu před koncem utkání se prosadil Jakub Kudera a bylo vyrovnáno. Před závěrečnou sirénou se ještě Lonc probojoval až před brankáře, ale vítězný gól nepřidal.

FBC Česká Skalice - Orel Přelouč 1:7

Druhé utkání turnaje bylo výživné jedině v tom, že si naši hráči potrénovali psychickou odolnost.
Tým se snažil plnit veškeré věci z prvního zápasu, to jim ovšem nebylo dopřáno, při každém pokusu o kličku přišla ztráta míčku (nedovoleným způsobem) a většinou branka soupeře.

FBC Česká Skalice - Sokol Chlumec nad Cidlinou  4:0

Třetí utkání probíhalo od prvního hvizdu až do závěrečné sirény čistě v naši režii. Výborným výkonném a svou první nulou k jednoznačné výhře 4:0 pomohl fantastický Jiří Krsek.

Vyjádření trenéra Dominika Skalického:

"Jsem spokojený. Celý turnaj kluci odehráli tak, jak jsme si představovali. Měli jsme dané určité úlohy, které jsme chtěli v zápasech plnit a znamenají pro nás víc než výsledek. Krásné vedení míčku, výborné a drzé kličky a okamžitý hlad po ztraceném míčku. To všechno se nám krásně dařilo.  Ač byl tým velmi mladý a nezkušený, tak se rychle dostal do herní pohody a odehrál krásný turnaj. Těším se na spolupráci s tímto mladým, ambiciózním týmem."