Se vztyčenou hlavou, ale bez bodu

Uplynulý víkend jsme měli na programu pouze utkání dorostenců, kteří hráli v Předměřicích nad Labem.

První utkáni jsme sehráli s nováčkem soutěže. TJ Jablonné nad Orlicí v utkání ukázalo svou kvalitu a bylo hned od úvodu jasné, že se velice rychle zorientují.
V první třetině jsme se dokázali ujmout vedení, když se po krásné nahrávce Príbojského prosadil kapitán týmu Jakub Metelka. Po zbytek třetiny jsme hráli na míčku, tvořili jsme hru a vytvořili si dalších pár pěkných akcí, bohužel pro nás jsme je nedokázali zužitkovat.
Zbývalo už jen šest vteřin do konce první části. Hráči se rozhodli zkusit založit ještě jeden útok, namísto toho přišla ztráta míčku a rychlé potrestání naší chyby. Do druhé třetiny jsme vstupovali za stavu 1:1.
Druhé dějství hry se nelišilo. Hned z úvodu se prosadil gólem Šimon Príbojský, 2:1. Vedení nám vydrželo pouhou minut a dvacet vteřin a po nepřehledné situaci na našem brankovišti jsme inkasovali.
Třetí třetina začala za stavu 2:2. Znovu jsme tvořili, znovu jsme si vypracovali hned několik slibných šancí, dokonce na nás zívala hned třikrát úplně prázdná branka, míček se ovšem nezastavil o síťku v brance, ale o zadní mantinel. Šest minut před koncem se prosadil z rychlého brejku soupeř. Na tuto branku jsme už odpověď nenašli.
Přes výborný výkon jsme odešli bez bodu.

FBC Česká Skalice - TJ Jablonné nad Orlicí 2:3
Šimon Príbojský 1+1
Jakub Metelka 1+0
Ondřej Sedláček 0+1

Reparát jsme měli složit hned v 13:40 proti Letohradu.
Dlouhá dvou a půl hodinová přestávka nás pořádně uspala, to byla také příčina nepovedeného vstupu do utkání, kde se vlastně celé rozhodlo.
Letohrad si v prvních osmi minutách utkání vybudoval pohodlné vedení 4:0. Do konce první třetiny jsme stihli ještě udeřit z krásně sehraného přesilovkového vzorce a stav byl 1:4 z našeho pohledu.
Druhá třetina začala znovu naší přesilovou hrou, kterou jsem dokázali zužitkovat a snížili tak stav na 2:4. Naše brankářka Adéla Metelková ještě dokázala zlikvidovat samostatný nájezd střelce z Letohradu, ale ani to nestačilo.
V úplném závěru utkání se povedlo využít hru v šesti a Viktor Honzů snížil na konečných 5:9.

Rozhovor s asistentem trenéra Jakubem Brejchou

Jakube, co rozhodlo o výsledku v prvním utkání?

"Do prvního zápasu nové sezóny jsme vstoupili velmi dobře, kluci si poprvé vyzkoušeli nový systém, což bylo znát. Rozhodla nezkušenost v závěrech třetin a taky trošku smůla."

První zápas tedy vyhrál šťastnější tým?

"Ano, z mého pohledu vyhrál šťastnější tým."

Jak probíhal druhý zápas s Letohradem?

"Vstup do druhého zápasu byl hrozný, vůbec jsme neplnili, co jsme si řekli, a podle toho to také dopadlo.
V druhé třetině přišlo probuzení a dokázali jsme Letohradu konkurovat, ale bohužel pro nás až moc pozdě. Děkuji oběma soupeřům za utkání a přeji hodně štěstí do dalších zápasů."

Díky, a přejme více štěstí do dalších utkání!

Svá další utkání sehrají dorostenci 9.10. v daleké Červené Vodě, kde změří své síly s týmy
FbK Orlicko-Třebovsko "B" a FBK Kobra Tatran Hostinné.