Starší žáci postoupili a sehráli první dvě utkání v 5. koši.

Naši hráči do patnácti let sehráli další dvě utkání v nové sezóně 2023/24. V neděli 22.10. se hrálo v nové hale v Dobrušce. První utkání bylo proti Pirátům z Chrudimi. Druhé poté s domácí Dobruškou.

FBC DONAP Česká Skalice - FBK Piráti Sokol Chrudim 5:4

Od začátku utkání měli chrudimští navrch. Na naši branku se hnal útok za útokem. Velkou část útočného snažení zlikvidoval až skvěle chytající Krsek, díky kterému mohl tým pomýšlet na dobrý výsledek.
Aktivní styl Pirátu našim hráčům vůbec nevoněl. Díky dobrému napadání si vytvářel soupeř jednu šanci za druhou. O převaze svědčí i střelecká aktivita. Piráti nás přestřelili 31:20.
V polovině první třetiny dal týmu důvod k radosti Max Medek který vstřelil gól a otupil tak chrudimské snažení. Třicet vteřin před koncem prvního dějství se prosadil ještě Jaroslav Koníček.
V druhé třetině se začalo dařit přehrávat napadání soupeře a díky tomu jsme se dostali k více příležitostem v útočném snažení. Zlepšení vedlo k pohodlnému náskoku. Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 4:1. Piráti ovšem nesložili své zbraně a minutu před koncem utkání vyrovnali na 4:4. Po dalším vhazování se dobře natlačil do středu hřiště Skořepa, který vybojoval trestné střílení. To však Kudera neproměnil. Deset vteřin před závěrečnou sirénou si tým vybojoval úder z dobré pozice. Po taktické poradě Jakub Kudera odčinil své zaváhání a z úderu rozhodl nechytatelnou střelou o konečné výhře 5:4.

FBC DONAP Česká Skalice - FBC Dobruška 6:7

Tentokrát diametrálně odlišný vstup do utkání, který se vyvedl na výbornou. Ač je výsledek nepříznivý, tak výkon hráčů byl obstojnější než v utkání s Chrudimi.
V šesté minutě první třetiny vystřelil vedení v přesilové hře Jakub Kudera. Ten využil početní výhodu již po šesti vteřinách a vyloučený hráč Dobrušky se tak na trestné lavici příliš dlouho neohřál. To bylo naposledy v utkání kdy byl výsledek nakloněn na naši stranu. Ještě v první třetině se dvakrát prosadili domácí a vedli tak 2:1. Po zbytek utkání jsme jen dotahovali. Deset minut před koncem utkání se bodlinka dostala do tříbrankového vedení 7:4 a vypadlo to na exhibiční dohrání utkání. Tým se ale nevzdal a neopustil od dobrého výkonu. Nakonec se podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky a smůla v závěru, kdy jsme trefili tyč a soupeřův brankář vytáhl perfektní zákrok nás stál alespoň vyrovnaný stav.

Další turnaj čeká starší žáky 12.11. znovu v Dobrušce. Soupeři nám budou Hořice a Letohradu.