Tři body jsou pro dorost Dobré

Dorostenci na domácím turnaji konečně po šesti utkáních poznali chuť vítězství. Rtyně byla nad naše síly, ale s celkem FBC Dobré jsme si dokázali poradit a bereme tak tři body.

FBC Česká Skalice - Orel Rtyně v Podkrkonoší 2:8

Ospalý start předvedly oba celky a sledovali jsme tak florbal bez větších šancí. Ke konce první třetiny zůstal ospalý ovšem jen jeden tým a tím jsme byli my. Rtyně si v desáté minutě připsala dvě slepené branky a do druhé třetiny šla za stavu 2:0.
Druhé dějství se odehrávalo opět jako v pohádce o Šípkové Růžence. Všichni spali.
Ke konci druhé části se probudil znovu jen jeden celek a znovu to byla Rtyně, která si připsala na výsledkovou tabuli další dvě branky v závěru druhé třetiny.
Do třetí třetiny se konečně podařilo probudit i naše kluky, kteří začali dobrým vstupem do poslední dvanáctiminutovky. Naše aktivita přinesla faul soupeře a v následné přesilovce se trefil Jakub Metelka. O necelou minutku později se prosadil Jakub Metelka znovu a zápas byl tak na dostřel. 2:4. Rtyně si však vyžádala zkušeně oddechový čas a zápas dotáhla do zdárného konce. Zvítězila tak 8:2

FBC Česká Skalice - FBC Dobré  4:2

Hned od začátku jsme nasadili tempo, kterému se soupeř dlouho nedokázal vyrovnat. Po čtyřiceti pěti vteřinách nám vedení přinesl, kdo jiný než Jakub Metelka.
Dlouhé okupování branky hostí využil Viktor Honzů. Naše aktivita přinesla přesilovou hru, kterou dokázal využít Ondřej Sedláček. To bylo pro první třetinu vše, vlastně po zbytek utkání.
Výborný výkon, který nás první třetinu zdobil, byl zřejmě ukojen a hráči nastoupili do druhé fáze velmi laxně, v tomto duchu se utkání také dohrávalo. S velkou porcí štěstí jsme dotáhli zápas do zdárného konce.

Vyjádření hlavního trenéra dorostenců Dominika Skalického:

"Sobotní utkání byla velice nepovedená. V prvním zápase jsme si nedokázali vytvořit téměř žádnou nebezpečnou šanci a Rtyně nás poměrně v klidu porazila. Tým se ještě ve třetí třetině vynořil z pod hladiny a pokoušel se nadechnout, to se povedlo jen na malou chvíli. Otevřeli jsme hru a náš aktivní pressing nebyl tak efektivní, jak jsme si ho představovali a Rtyně nás za to trestala.
Druhý zápas se jevil jasně. Od začátku míček na našich holích, tvořili jsme, vytvářeli si gólové šance, ale dokázali jsme využít pouze tři z mnoha šancí. Z brankáře hostí jsme udělali úplně zbytečně Haška. Dobrý výkon z první třetiny do zbytku utkání vymizel a díky bohu bylo štěstí unavené a zůstalo na naši straně. Dobré netrefilo hned třikrát prázdnou branku a můžeme být rádi, že tři body bereme my.
Moc děkuji všem pořadatelům za excelentní práci, každý tým se musel cítit jako doma."

PŘÍPRAVKA

V sobotu se v Hostinném uskutečnil také první turnaj přípravky, kde si naše mladé naděje vyzkoušely hru proti domácím dětem z Hostinného, proti Cerekvicím/Hořicím a Novému Městu nad Metují.

Zeptali jsme se hlavního trenéra přípravky Jiřího Hrabíka:

"Turnaj v Hostinném hodnotím velice kladně, většina týmu měla již zkušenosti z loňské sezóny, a tak jsme se mohli soustředit i na jiné úkoly, než jen rozkoukávání. Většina z nás měla velkou chuť hrát s balónkem a nenechat ho soupeři. Nejdůležitější je, že děti turnaj bavil, a že už se těší na další. Budeme moc rádi, pokud se k nám v probíhajícím náboru přidají další děti, aby nás na turnaje jezdilo ještě více."