Související zápasy

FBC Česká Skalice
20_20220111_150924.jpg

Vstup do nového roku se Hvězdám nevyvedl dle představ

Nový rok 2022 zahájil náš klub v minulém týdnu, kdy jsme se po krátké pauze vrátili zpět k tréninkům. V neděli také rok 2022 otevřeli starší žáci soutěžními utkáními. Ke svým třem zápasům vyjeli do daleké České Třebové, kde bojovali v 6. koši.

První utkání měli českoskaličtí rozehrát od 9:00 a ještě v 8:42 nebylo jasno o účasti našich dvou hráčů, kteří stále čekali na svůj výsledek testu na covid. Když v 8:49 přišla zpráva o negativním testu, tak to bylo poprvé a zároveň naposledy, kdy nás potkalo štěstí. První zápas se naši kluci utkali s domácím OTéčkem. Vstup byl přímo snový a již po necelé minutě hry se po našem tlaku objevil domácí hráč v brankovišti a rozhodčí správně nařídil trestné střílení, se kterým si bravurně poradil Tomáš Klíma. Tento zápas byl velice vyrovnaný. Chvílemi tahali za delší konec provazu hráči Orlicko-Třebovska, poté Hvězdy. Hra se přelévala ze strany na stranu a po rychlých kontrech byl domácí celek úspěšnější a výsledek překroutil na svou stranu. 

Bohužel jsme skóre už jen korigovali. 

Konečný stav Orlicko-Třebovsko x FBC Česká Skalice 4:2 

Střetnutí s Jaroměří. 

Zápas jako přes kopírák. Dobrý vstup do utkání, naše rychlá branka a poté soustředěný a stupňovaný výkon soupeře. Prvních 10 minut bylo v celku vyrovnaných, ale poté Jaroměř vstřelila 3 rychlé branky za sebou a ty jim vlily krev do žil a jejich výkon rostl k dokonalosti. Jejich hole každým vstřeleným gólem byly jistější a jistější.

Konečný výsledek FBC Česká Skalice x Jaroměř 1:6 

O čest proti Holicím.

Tento souboj o setrvání v koši nám vůbec nevyšel. I když to zní jako klišé, tak jsme předvedli nejlepší výkon ze všech tří utkání. Hráči byli na míčku a tvořili si šance. Soupeř byl ale velice efektivní ze svých rychlých brejkových situacích a vytěžil z nich svou vysokou výhru. 

Konečný výsledek FBC Česká Skalice x Holice 0:6 

Hodnocení turnaje hlavního trenéra Dominika Skalického:

„Na turnaj jsme vezli 13 hráčů z toho 6 mladších žáků, jsem rád, že si kluci vyzkoušeli hru na velkém hřišti a nasbírali nové zkušenosti. Bohužel jsme nepředvedli adekvátní výkony a padáme zpět do posledního výkonnostního koše. Neumím si vysvětlit naši impotenci v koncovce. Ve třech utkáních vstřelit pouhé tři branky je katastrofa. Ještě k tomu jedna padla z trestného střílení. Chyběl nám elitní snajpr týmu Šimon Príbojský, ale určitě nemůžeme spoléhat pouze na jeho výkony. Děkujeme soupeřům a hodně štěstí do zbytku sezóny…“ 

Doufáme, že v tomto případě nebude platit pořekadlo jak na Nový rok, tak po celý rok.

Následující víkend nás čeká v sobotu turnaj mladších žáků a v neděli veledůležité dvě utkání mužů, kteří změří síly ze sousedy z tabulky a to s Hradcem Králové B a s Titány Pardubice.
Držte nám palce!