Vytížený prodloužený víkend pro Hvěždy!

Poslední víkend, který byl prodloužený díky svátku a ředitelskému volnu na naší škole se stal náročným, ale hlavně úspěšný pro naše týmy!

STARŠÍ ŽÁCI

Ve čtvrtek, což byl státní svátek, jsme u nás na hale v České Skalici pořádali Ligu starších žáku - 6.kolo.

Naši starší žáci odehráli 2 zápasy proti celkům ze Rtyně v Podkrkonoší a Svitav.

FBC DONAP Česká Skalice vs Orel Rtyně v Podkrkonoší

Velice úspěšný zápas jsme odehráli hned ráno v 9:00. V první třetině se nám podařilo zaskórovat celkem 11x do soupeřovi branky. Střelci jako Jaroslav Koníček a Kryštof Príbojský zaznamenali hned v první třetině hattrick a dalšími góly se přidali do tabulky například Barbora Pavlová nebo Tobias Honzů. Tím pádem jsme po 1. třetině vedli 11:0.

Zbytek zápasu se nesl ve stejném duchu. Předvedli jsme kvalitní výkon jak v útoku tak i v obraně. Napovídá k tomu výsledek zápasu. V druhé třetině jsme zvítězili 4:0 a ve třetí dokonce 7:0.

Ale neslavili jen hráči, ale i brankář Jiří Krsek, který vychytal nulu a stal se dalším hrdinou prvního zápasu.

FBC DONAP Česká Skalice vs FbK TJ Svitavy

Po velice sladké výhře jsme čekali až do 14:50 odpoledne, kde se proti nám postavili starší žáci ze Svitav.

První třetina pro nás nevypadala dobře, tak jako proti Rtyni. Přesně naopak. Svitavy dokázali prostřelit našeho brankáře 4x zatímco my jen 1. Jediný gól v první třetině zaznamenal Jaroslav Koníček.

Další minuty utkání jsme se nedokázali prosazovat tak jako soupeř a ten nám v druhé třetině udělil tvrdou ránu v podobě šesti gólů. Skóre 2. třetiny - 2:6 pro Svitavy.

Třetí třetinu jsme se snažili dohnat to co jsme promrhali na začátku ale marně. Barbora Pavlová vstřeluje poslední gól za Skalici za stavu 4:13. Poté Svitavy trestají dalším gólem a konečný výsledek je 4:15 pro soupeře.

V neděli se konalo 12. kolo opět na naší domácí půdě. Opět jsme odehráli 2 zápasy. Jeden ráno a druhý až odpoledne. Pojďme si to shrnout.

FBC DONAP Česká Skalice vs FBK Draci Hořice U14

Proti Drakům z Hořic jsme se utkali hned na začátku v 9:00.

Nedělní ranní zápas se nesl v podobném duchu jako ten čtvrteční. Spoustu gólů mohli opět vidět fanoušci z tribuny.

První třetina se nám opět vydařila. Jaroslav Koníček jako by bylo zvykem, zaznamenává hattrick již v 9. minutě. Hezky založené akce v útočné polovině končí v první třetině výsledkem 6:0 pro Hvězdy.

Druhá a třetina se dá přirovnat dvojčatům, až na jediný rozdíl. V druhé třetině přidáváme dalších 5 branek a Draci se stále neprosadili. Třetí a poslední třetina má ten již zmíněný rozdíl. Branku družstva Hořic vstřeluje Martin Brácha z úderu před brankovištěm. Hvězdy ale opět přidali 5 gólů do konečného výsledku, který svítil na halu s čísly 16:1.

FBC DONAP Česká Skalice vs FBK Kobra Tatran Hostinné

20 sekund po buly a máme tu první gól! Antonín Pokorný po asistenci Barbory Pavlové vymetá bránu!

Pokračujeme v první třetině, která se zdá být vyrovnaná. Končí písknutím rozhodčího za stavu 3:1.

Poté ale otěže zápasu vzali do rukou Hvězdy a v druhé třetině dokázali svižnou hrou zasadit do brány soupeře 5 gólů. Jiří Krsek stejně jako v první třetině nedokázal zastavit jediný gól - 5:1.

Třetí třetina byla jak z akčního filmu! Souboje, pot a makání až do samého konce. Kobry se snažily obměněnou hrou zvrátit výsledek a měli více střel než Hvězdy. Jiří Krsek ale nesouhlasil a znovu zastavil soupeřovu kanonádu!

Konec zápasu slavily Hvězdy při konečném výsledku 11:3.

MUŽI

Muži po nevydařeném víkendu jeli do Rtyně napravit reputaci. Jak to dopadlo? Pojďme se na to podívat!

FBC DONAP Česká Skalice vs FbC Sokol Předměřice n/L B

V první třetině jsme nastoupili do zápasu v plné síle! Vyrovnaná hra panovala halou od začátku do konce.Celkem pět šancí jsme si vytvořili, bohužel ale neproměnili. Na straně Sokolů bylo střel 6 a 1 z nich dokázali proměnit a dostat se do vedení 1:0!

V druhé třetině po písknutém buly se dostává Dominik Cejnar do šance, střílí na brankáře Předměřic a skóruje rychlý gól v sedmé vteřině druhé třetiny. Z našich dalších 5 šancí jsme již neproměnili ani jednu, a to ani Sokol, který měl střel dokonce 11. Brankář Adam Richter si s nimi ale poradil a tak do 3. třetiny vstupujeme v nerozhodném stavu.

Třetí třetina nabrala otáčky a oba týmy si chtěli vybojovat výhru. Nejdříve zasahuje Jiří Hrabík po nahrávce Jakuba Metelky a dostává Hvězdy do vedení! Na to příjde odpověď od Předměřic a dostávají výsledek do remízy. Po nástřelu Jakuba Brejchy na brankoviště, kde již byl připravený Dominik Cejnar, který tečuje míček a ten končí v bráně! Vedeme 3:2 a zbývá 5 min do konce. Sokol se snaží zachránit situaci a odvolává brankáře. Úspěšně. Lukáš Doležal z protějšího týmu trefuje horní konstrukci branky a rozhodčí ukazuje na střed. Po kontroverzním gólu Sokol vyrovnává. 23 sekund do konce Předmeřice faulují a Hvězdy jdou do přesilové hry. Bohužel neúspěšně a zápas končí remízou. Každý tým bere bod.

FBC DONAP Česká Skalice vs Orel Rtyně v Podkrkonoší B

S Orlem jsme během letní přípravy odehráli dvě přátelské utkání, takže oba týmy věděli co od sebe čekat.

Začátek první třetiny byl pro Hvězdy tragický. Rtyně se dostává do přesilové hry 5 na 3. Obrana a brankář Skalice ale vydrží nápor Orlů a oslabení ubrání. Z první třetiny již nikdo poté nic nevymáčkl.

V druhé třetině již Hvězdy začínají proměňovat své šance! Jakub Brejcha otevírá skóre zápasu z trestného střílení a dostává Skalici do vedení. K němu se poté přidává Jakub Metelka a to hned 2x! Druhá třetina tedy pro Hvězdy 3:0.

Ve třetí třetině se Rtyně snažila otočit zápas a vytvářela si více šancí než Hvězdy. Úspěšné bloky hráčů ale zastavili jejich kanonádu! Ke střelcům se ještě přidává Daniel Postupa a Pavel Hrabík, kteří přidávají 3 góly a dostávají tak Hvězdy do pohodlného vedení 6:0. Rtyně na konci zápasu, 17 sekund před koncem dává branku, a tím překazí Adamovi Richterovi nulu! Zápas končí výsledkem 6:1. Bereme 3 body a jedeme domů.